Club Champs 2021 / 22

The 2021 Titirangi Badminton Club Champs is a closed event for all 2021/22 financial members only.

Well done to all entrants, some fantastic games.  Congratulations to the Winners and Runners Up below.

Link below outlining all details - 
https://bnz.tournamentsoftware.com/sport/events.aspx?id=B9D4BDD2-03B5-407C-9AA9-9323D70C371C


Doubles

Open Men's               Winners - R. Fernandes & S.Kamalapur   Runners Up - B. Campbell & D. Chia
Open Women's         Winners - R. Pamplin & J. Bishop             Runners Up - D. Campbell & N. Pitcher
B Grade Men's          Winners - R. Xu & V. Tandon                    Runners Up - R. Fernandes & S.Kamalapur

B Grade Women's     Winners - R. Pamplin & J. Bishop            Runners Up - D. Campbell & N. Pitcher
C Grade Men's          Winners - S. Peng & K. Loo                      Runners Up - A. Adriano & H. Fernandes
C Grade Women's    Winners - K. Hunter & C. Van der Salm    Runners Up - N. Toh & B. Nola
D Men's                     Winners - J. Ellis & S.Leung                      Runners Up - V.Bhor & M. Reeddy 


Mixed Doubles

C Grade                   Winners - B.Nola & B.Edunoju                   Runners Up - Wakely & S. Peng
B Grade                   Winners - C. Van der Salm & K. Strada     Runners Up - J. Bishop & V. Tandon
Open                       Winners - J. Bishop & V. Tandon                Runners Up - R. Pamplin & R. Fernandes


Singles

Open Men's             Winner - R. Xu                                            Runner Up - K. Strada 
Open Women's       Winner - N. Pitcher                                     Runner Up - C.Van der Salm
B Grade Men's        W
inner - K. Strada                                      Runner Up - R. Xu
B Grade Women's   Winner - N. Pitcher                                    Runner Up - C.Van der Salm 
C Grade Men's        Winner - D. Drego                                      Runner Up - R. Chittinappilly
C Grade Women's  Winner - C. Van der Salm                          Runner Up - A. Anyeeka Thongthep

D Grade Men's        Winner - R. Chittinappilly                           Runner Up - J. Ellis

Clements Shield - B & C Grade

Winners - R. Pamplin & Q. Toh
Runners Up - N. Toh & K. Starda

Penman's Shield - D & E Grade

Winners - J. Ellis & R. Chittinappilly
Runners Up - V. Bhor & A. Basha

President's Shield

Winners - R. Xu & N. Toh
Runners Up - N. N. D'Mello & R. Chittinappilly

Most Improved R. Chittinappilly

Most Achieved - C. Van der Salm

Best Member - E. Helg & H.
Gao

Fork n Stirrer - N. Subru

President's Pick - B. Nola & N. Toh

Terms  |  Privacy  |  Site Map  |  Staff Login